KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16118024
*
nr 1611 8024
Alessandro Rhodin
(1897-1971), Sverige
Oljemålning, Skånegård. Signerad, daterad 1924. Olja på duk, 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 32x51 cm
Kondition: slitage
Alessandro (Alexandro) Rhodin, svensk bildkonstnär född 1897 i Stockholm, död 1971.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 april 2024
kl 19:22:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/4 10:24:24
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Alessandro Rhodin
Alessandro (Alexandro) Rhodin, svensk bildkonstnär född 1897 i Stockholm, död 1971.
Läs mer om Alessandro Rhodin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alessandro rhodin olja olja på duk oljemålning oljemålningar skånegård skånemotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
*
Alessandro Rhodin
Kondition: slitage
Alessandro (Alexandro) Rhodin, svensk bildkonstnär född 1897 i Stockholm, död 1971.
Läs mer om Alessandro Rhodin
nr 1611 8024
Alessandro Rhodin
(1897-1971), Sverige
Oljemålning, Skånegård. Signerad, daterad 1924. Olja på duk, 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 32x51 cm
Kondition: slitage
Alessandro (Alexandro) Rhodin, svensk bildkonstnär född 1897 i Stockholm, död 1971.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/4 10:24:24 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Alessandro Rhodin
Alessandro (Alexandro) Rhodin, svensk bildkonstnär född 1897 i Stockholm, död 1971.Läs mer om Alessandro Rhodin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alessandro rhodin olja olja på duk oljemålning oljemålningar skånegård skånemotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49